Vytvoření vlastní čokolády (dospělí/děti)
Vytvoření vlastní čokolády (dospělí/děti)

Není nad vlastní čokoládu. Hořká, mléčná nebo bílá?

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější pochoutku ve všech zemí. Historie této pochoutky sahá do doby před Kristem, a to přibližně tisíc let. První vaření čokolády je poté připsáno Mayům a Aztékům. Díky Kryštofu Kolumbu, který přivezl v roce 1502 čokoládu do Evropy, začala její popularita stoupat a lidé ji vzali jako součást běžného života.

Holanďané v roce 1815 založili první továrnu na výrobu čokolády a později si nechali patentovat samotnou výrobu čokoládového prášku. Tabulka čokolády, tak jak ji známe my, se na světě objevila v roce 1847 a vznikla jako spojení kakaového prášku, cukru a rozpuštěného kakaového másla. Ovšem lidská fantazie zde nezhasla a lidé začali vymýšlet další nové formy čokolády. Začala se vyrábět mléčná čokoláda a v roce 1913 mohli lidé ochutnat první plněné čokoládové bonbony.

Vaření čokolády je proces, který končí příjemným a sladkým výsledkem. Přijďte si ho sami vyzkoušet a vyrobte si originální postavičku.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
štěstí
66%
strach
10%
náročné psychicky
16%
náročné fyzicky
30%
relaxace
69%
zkušenosti
81%
dovednosti
82%
pro dospělé
99%
pro seniory
90%
pro děti
69%
rozhled
67%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.